Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Aktuality

Na strahovském kopci nebudou chybět hvězdné smyky
24.03.2022

Sobota se rychle blíží a závodníkům i organizátorům stoupá hladina adrenalinu v krvi, už jen desítky hodin totiž zbývají do startu XVI. TipCars Pražského Rallysprintu. Ubývá i otazníků před jeho startem, například už je téměř jisté, že počasí bude opravdu jarní a tedy vysloveně lákající diváky k tratím. Ony tratě už také nejsou tajností, tradiční formát s klasickými erzetami na úvod a následným kroužením kolem stadiónu byl již také potvrzen. Odhalena již byla i startovní listina s mnoha atraktivními jmény ukazující, že též vysoká sportovní hodnota klání bude opět naprosto zaručena.

Co tedy ještě zbývá prozradit, pane řediteli? "Čím dál více zvědavců se ze mne snaží dostat, co jsme mínili oním malým-velkým překvapením, o kterém jsme mluvili před pár dny. Někteří si dokonce myslí, že jsme jen mlžili a snažili se všechny do poslední chvíle držet v napětí, a pak se vymluvit, že něco nevyšlo. Já ale už teď mohu říct, že to vyšlo, tedy přesněji vyjde! Na Strahově se ukáže veliký talent světového rallysportu Kalle Rovanperä, který se na tratích českých rychlostních zkoušek předvedl už prvenstvím na Bohemii 2019. Už tehdy byl skvělý, nicméně od té doby jeho hvězda dále stoupá, ostatně nedávnou Švédskou rally v rámci světového šampionátu s přehledem ovládl. V sobotu navíc nebude v Praze jen jako divák, při závěrečném Epilogu také usedne do jednoho velmi rychlého vozu značky Toyota a předvede divákům své umění přímo na trati! A aby nebyl v této úloze sám, za volant vozu konkurenční značky Subaru usedne miláček českých fanoušků Emil Triner, který se na trať Epilogu vydá také. A když se řekne Emil Triner, asi nikdo z domácích diváků nepochybuje o tom, že se bude jím pilotovaný vůz taky krásně klouzat a že rozhodně bude nač se dívat," říká ředitel sobotního závodu Petr Mihule.

Karel Špaček, media team

Zobrazit ostatní aktuality ?

Chcete si prohlédnout archivní aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint