Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Tiskové zprávy 2022

XXVI. TipCars Pražský Rallysprint už zná startovku
22. 3. 2022

Ani nezvyklý jarní termín nic nezměnil na nervózním očekávání fanoušků před vydáním startovní listiny TipCars Pražského Rallysprintu. Ta i letos nabídne velké množství atraktivní techniky včetně patnácti speciálů R5/Rally2. Čestné startovní číslo 1 poveze na škodovce talentovaný Dominik Stříteský, o vítězství se ale budou jistě chtít poprat i další mladíci Adam Březík či Petr Semerád. Černým koněm sázkařů by mohl být Jan Skála, jenž se představí s ďábelsky rychlým Fordem Fiesta WRC.

Startovní pole bude opět hodně pestré, za volantem vozů skvělé značky Subaru se předvedou také dvě ženy, nejrychlejší české rally-dámě Sandře Pokorné se bude snažit sekundovat Michaela Dorčíková ze Slovenska. Divákům každoročně dělá radost i stále oblíbenější kategorie historických strojů, těchto krasavců se tentokrát předvede dokonce deset, na čele s opelem novopečeného mistra Evropy Vojtěcha Štajfa. Naopak fandové nejmodernější techniky pookřejí při pohledu na vůz Alpine A110RGT v podání mladého Jakuba Jirovce.

Účastníci XXVI. TipCars Pražského Rallysprintu odstartují již tuto sobotu 26.3. po sedmé hodině ranní tak, aby stihli první rychlostní zkoušku. Ta bude premiérově polokruhová v blízkosti Trněného Újezdu a vůz s číslem 1 do ní vystartuje přesně v 8.00. Po půl deváté se pak závodníci představí na ´Cementárně´, která naopak připomene dlouhou tradici soutěže, právě tady v polovině devadesátých let pražská soutěž zahájila svou dlouhou historii. Přesně v 11.00 pak přijde na řadu magické kroužení soutěžních vozů kolem strahovských stadiónů, po půl druhé tamtéž završí celé klání krátký ´Epilog´, který je věnován především divákům. „Máme ještě v záloze i jedno malé-velké překvapení, na které dojde právě v samém závěru rallysprintu. Zatím ale neprozradíme, oč jde, protože věříme, že fanoušci si k našim tratím stejně najdou cestu,“ usmívá se ředitel soutěže Petr Mihule.

Karel Špaček, media team

Jarní TipCars Pražský Rallysprint klepe na dveře
11. 3. 2022

Každoročně se v tomto období v mnoha médiích objevuje otřepaná (ale příznivá) fráze hláška ´jaro klepe na dveře´. Při pohledu z okna je jasné, že ani letos tomu nebude jinak, pro fanoušky rallysportu však tentokrát nové roční období začne s příjemným bonusem. Hned o prvním jarním víkendu se totiž uskuteční již 26. ročník TipCars Pražského Rallysprintu. Tato divácky velmi oblíbená akce bude předzvěstí letošní soutěžácké sezóny, která by (po dvou letech plných mnoha omezení) snad mohla být zase plnohodnotnou. Na stránkách www.prazskyrallysprint.cz již mohou závodníci najít i tzv. zvláštní ustanovení pro tento podnik, a jak je vidět z přibývajících přihlášek, ti nejpozornější z nich už tuto možnost využili.

„Situace ve světě sice opět není jednoduchá, věřím ale, že si závodníci i diváci k nám najdou cestu a užijí si příjemný den plný radosti a adrenalinu. Meteorologové zatím dokonce slibují, že by tratě mohlo ohřívat i jarní sluníčko, což je na TipCars Pražském Rallysprintu věc nevídaná, toho si při tradičním předvánočním termínu užívat nemůžeme,“ usmívá se ředitel soutěže Petr Mihule. My ještě dodejme, že harmonogram soutěže se oproti původně plánovanému prosincovému termínu nikterak nezměnil, závodit se tedy bude v sobotu 26. března nejprve dopoledne kolem Trněného Újezdu a radotínské cementárny, před polednem se závodní týmy přesunou na Strahov, kde klání i tentokrát vyvrcholí.

Karel Špaček, media team

TipCars Pražské Rallysprinty budou letos dva!
Praha, 1. 2. 2022

Už dvakrát po sobě musel být z důvodu vyšší moci odložen 26. ročník tradičního TipCars Pražského Rallysprintu, i proto letos jeho organizátoři připravují pro fanoušky dokonce ´double´. Kromě tradičního završení české soutěžácké sezóny (které se letos bude konat na konci listopadu) proběhne v Praze i její prolog. Aby se to dobře pamatovalo, bude 26. ročník oblíbeného klání uspořádán 26. března, tedy již za několik týdnů. Jeho ředitel Petr Mihule k tomu říká: „Rozhodli jsme se narušit tradici a uspořádat TipCars Pražský Rallysprint nejen na závěr sezóny, ale také před jejím startem. Držte nám všichni palce, aby se to podařilo - všichni samozřejmě doufáme, že v té době už budeme opět moci přivítat kromě závodníků i početnou diváckou kulisu. Budou to vlastně první jarní domácí závody, tak nezbývá než si přát, aby počasí a s ním i nálada nás všech byly již opět optimistické a jarní!“

Karel Špaček, media team

XXVI. TipCars Pražský Rallysprint se musí znovu odložit
Praha, 26.12.2021

Už necelý týden zbýval k odstartování TipCars Pražského Rallysprintu, když opět promluvila vyšší moc a 26. ročník oblíbené autoshow konané ve vánočně naladěné Praze se podruhé odkládá.

S velkým natěšením po roční abstinenci se organizátoři týdny připravovali na nový ročník soutěže, která se již loni musela v důsledku koronavirových opatření odložit. S vírou, že letos se nic podobného už nestane se jistě připravovalo na start i na šedesát posádek včetně těch s nejšpičkovější technikou WRC z letošního světového mistráku. „Moc jsme se těšili, jak po dvou letech vrátíme burácení motorů do okolí strahovských stadiónů. O to víc, když jsme se dozvěděli že by se k nám chystala i technika nejnovějších WRC a chtěli jsme naplno využít jednu s posledních možností, kdy s ohledem na změnu předpisů v MS a nástup hybridů by tento ročník byl asi jednou z posledních akcí v ČR, kde by byla technika k vidění. Připravovali jsme se na všechna možná i nemožná hygienická opatření, která dnešní doba přináší, dali do příprav opravdu hodně úsilí a věřili jsme, že to dáme.“, vyjadřuje se ředitel soutěže Petr Mihule a pokračuje: „Naše akce je hojně navštěvovaná fanoušky, šedesát posádek a jejich zázemí také činí vyšší čísla osob potkávajících se na jednom místě. Bohužel se přes všechnu práci nedokážeme v těchto chvílích sílící epidemie a opětovných aktualizacích opatření vlády porovnat s nařízeními tak, abychom kumulaci osob nějak zabraňovali a omezovali vstupy. Vždyť pro ně to vlastně všechno děláme. A tak s velkým mrzením, i s ohledem na možné pokročilé stádium všech příprav soutěžících týmů, které sebou mohou nést nemalé finanční náklady, budeme i 26. ročník odsouvat do roku 2022. S vírou, že ten už nám opravdu koronavir nezhatí. Omlouváme se, opatrujte se a těšíme se na viděnou u strahovských okruhů v roce 22!

XXVI. TipCars Pražský Rallysprint se blíží
Praha, 20.9.2021

Po vynucené jednoroční pauze se v sobotu 4. 12. 2021 opět v Praze rozezní motory soutěžních vozů, které se zúčastní už XXVI. ročníku tradičního TipCars Pražského Rallysprintu.

Už pětadvacet ročníků má na svém kontě oblíbený TipCars Pražský Rallysprint, začátek druhého čtvrtstoletí jeho existence bohužel musel být ze známých důvodů o rok odložen. V tuto chvíli nicméně vypadá situace lépe než před rokem, a tak organizátoři už usilovně pracují na jeho programu. Závodit se bude v sobotu 4.12.2021 a časový harmonogram vychází z úspěšného modelu. Letos závodníci předvedou své umění nejprve na zbrusu nové okruhové rychlostní zkoušce „Subaru Trněný Újezd“, a pak i na oblíbené RZ „Michelin Cementárna“, přičemž oba tyto testy absolvují posádky dvakrát. V jedenáct hodin se pak vydají na trať „TipCars Strahovského okruhu“. I tuto zkoušku pojedou také dvakrát, následné finále i letos obstará kratičký odpolední „Epilog“.

Jaké bude letos jezdecké obsazení, to se ještě nechme překvapit, připomeňme ale, že téměř nedostižným rekordmanem v počtu prvenství na tomto klání je Václav Pech, který „Prahu“ ovládl celkem desetkrát. Naopak jeho tradičním sokům z MČR Romanovi Krestovi či Janu Kopeckému se to dosud nepodařilo ani jedinkrát. Předloni při jubilejním 25. ročníku měli největší důvod k radosti Jan Černý se spolujezdcem Martinem Turečkem, kteří své prvenství uhájili po velmi dramatickém průběhu soutěže. Mnozí si jistě vybaví smolnou Pechovu penalizaci či ulomené kolo nejmladšího ze Semerádů – oba tito jezdci měli prvenství na dohled, opět se ale ukázalo, že rallysport je náročným odvětvím, ve kterém rozhodují i maličkosti. Nejinak tomu určitě bude i letos o první prosincové sobotě a my se jistě máme nač těšit.

Karel Špaček, media team

Další tiskové zprávy

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint