Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Archivní aktuality

Pech s Uhlem měli pech
10.12.2019

EuroOil team s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem na Pražském rallysprintu při startu s VW Polo GTI R5 zažili neuvěřitelnou smůlu.

Absolutně vyhráli 4 ze 6 rychlostních zkoušek s náskokem více jak 21 vteřin, které by bezpečně stačily na celkové vítězství. Ale…

„Na startu první rychlostní zkoušky, když chtěl Petr podat časoměřiči jízdní výkaz pro zaznamenání našeho startovního času, zavadil nešťastně rukou o jednu přezku svého bezpečnostního pásu a výkaz mu vypadl z ruky. Jízdní výkaz je list papíru o velikosti 10x 20 cm, který zapadl do mezery mezi sedačku a ochranný rám. Byli jsme již oba pevně přitaženi 6 bodovými bezpečnostními pásy a naše pokusy dosáhnout na papír byly beznadějné. Aby jej Petr vyndal, musel se odvázat, vystoupit ven a opatrně ho vytáhnout tak, aby nezajel úplně pod sedačku. To celé trvalo asi 30s a my museli odstartovat o 1 min. déle za což je penalizace 1 min.,“ popisuje vypjatou chvilku Pech.

V součtu časů byl EuroOil team na jubilejním 25. Pražském rallysprintu nejrychlejší, ale kvůli zmiňované penalizaci se propadl na šesté místo. „Na Petra se za to vůbec nezlobím, tohle byla prostě smůla. Důležitější bylo, že se nám jízda dařila a měli z ní radost. S VW Polo šlo jet rychle hned od začátku bez dlouhého testování a to na velice kluzké trati, z čehož u nás panovaly největší obavy. Přesto není jednoduché udělat tak zásadní rozhodnutí jakým je zvolit vůz na příští sezonu,“ říká Pech.

EuroOil team přeje všem fanoušků motosportu pohodové vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku.
Pech s Uhlem měli pechPech s Uhlem měli pech

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint