Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2023 | Tiskové zprávy 2015

XXI.TipCars Pražský Rallysprint na startovní rampě (TZ 03/2015)
24.11.2015

Pořadatelé rallysprintu finišují obvyklé hektické přípravy na sobotní závodění kolem Strahova, ve čtvrtek se začli sjíždět první účastníci do servisní zóny, která v pátek dopoledne ožije naplno. XXI. TipCars Pražský Rallysprint zahájí technické přejímky na Strahově v pátek 27. listopadu odpoledne, závod samotný se odehraje v sobotu 28., přes startovní rampu přejede první vozidlo v 9:20h.

Listina se startovními čísly už také vypadá, že je finální, zdobí ji i 9 závodních speciálů kategorie WRC a tak se už jen odpočítávají poslední hodiny do startu. Hlavní organizátor Petr Mihule ještě požádá o přízeň počasí i diváky, které navíc vyzve a poprosí, aby dbali na bezpečnost, na pokyny pořadatelů a nevstupovali do zakázaných prostor včetně ochozů a střechy strahovského stadionu. Závodníky pak pořadatel upozorňuje, že v souvislosti s bezpečností a domluvou s magistrátem se přísně zakazují seznamovací jízdy mimo ty pořadatelem určených a vůbec zkušební jízdy na území hl. města Prahy.

A pražská show může začít! Návštěvníci se mohou těšit na letos ?přecpanou? servisní zónu mezi stadiony - no snad se všech 58 přihlášených posádek vejde, včetně Václava Pecha jun., který s MINI John Cooper Works 1,6 turbo bude jistě chtít svoji úchvatnou kulatou sbírku zlatých věnců z Prahy rozšířit na ty dvě jedničky (10-ti násobný vítěz doposud), ale bude to mít zase těžší. S WRCy ho budou nahánět Trněný, Drotár, Kukučka, Dirk Richter, Dohnal. S2000 si vypíšou vlastní minipohár pro Škodu Fabii, se kterou pojedou např. Antonín Tlus?ák, Pavel Valoušek nebo Martin Hudec. Následuje široké závodní pole přes R5ky, eNka až k historikům, za zmínku též stojí Gassnerova nová GT 86-CS R3.

Pořadatelé připravili dva oficiální divácké prostory: první je tradičně pod severní tribunou spartakiádního stadionu, kde se soutěžící posádky budou točit okolo retardéru, oblíbeného to místa pro ?kolečka?. Toto místo je vřele doporučováno, je to velký a bezpečný prostor s kapacitou 7 000 míst, který bude zajištěn oplocenkami a betonovými obrubníky. Navíc je letos tra? upravena tak, aby v tomto prostoru bylo opravdu hodně k vidění!

?Parkoviště? je taktéž tradiční místo, kam diváci směřují, ale zde se také trochu změnila tra? oproti posledním ročníkům, které se na Strahově jezdily. Letos se totiž využije komunikace mezi stadiony a závodníci tak vůbec nebudou muset prostor Strahova opouštět, hezky mezi stadiony se vrátí do servisní zóny. Na horní části ?parkoviště? tak vznikne bezpečný divácký prostor, který bude též ohraničen oplocenkami a částečně betonovými svodidly, pro zajištění co největšího bezpečí.

Přechody přes tra? pro diváky se budou uzavírat v 9:00 hod a příchod od křižovatky Malovanka bude celodenní, zde žádné omezení není.

Mapy RZ a vyznačení diváckých prostor naleznete na stánce MAPY.

Zveme vás k návštěvě XXI. TipCars Pražského Rallysprintu.

Konrád Vopička
Press service XXI.TCPR

Seznam přihlášených posádek na XXI.TipCars Pražský Rallysprint (TZ 02/2015)
24.11.2015

Startovní listina XXI.TipCars PRAŽSKÉHO RALLYSPRINTU už se zaplnila. Možná i v důsledku loňského vydařeného návratu na Strahov, kam rallysprint vždy tak nějak patřil, musel pořadatel na základě velkého zájmu zvýšit počet startujících posádek z 50 na konečné číslo 58. Závod samotný je jako obvykle volným podnikem a velký prostor se dává i přihlášeným posádkám v tom, aby až do poslední chvíle mohly měnit spolujezdce a i automobil. ?Jako každý rok máme o úplné startovní listině jasno prakticky až po technických přejímkách. Týmy pošlou přihlášku třeba jen se jménem soutěžícího, o spolujezdcích nemluvě. No jo, prostě ?Prahu? berou jako zábavu na konci roku se vším všudy,? usmívá se předseda organizačního výboru Petr Mihule.

I když je seznam stále neúplný, to nejpodstatnější již jasné. Diváci se mohou opět těšit na silné zastoupení specifikaví WRC, R5, hezky obsazenou třídu produkčních vozů, a samozřejmě nebudou chybět zajímavé historické vozy.

Mezi tradiční adepty na čelní příčky jistě bude patřit Václav Pech jun. s MINI John Cooper Works 1,6 turbo s velkým restriktorem, nahánět ho jako loni budou například slovenští sourozenci Melichárkovi či Tomáš Kostka s Fordy Fiesta RS WRC. ?WRCů? je přihlášeno celkem 9, o zábavu za jejich volantem i na pohled zvenčí se budou starat jezdci Trněný, Drotár, Kukučka, Dirk Richter, Dohnal ? Dále se můžeme těšit na Antonína Tlus?áka, Pavla Valouška, Martina Hudce, Tomáše Růžičku či Jana Černého, kteří v Praze odstartují minisoutěž o nejrychlejší Škodou Fabia S2000. V kategorii produkčních čtyřkolek bude i letos pokračovat souboj tradičních rivalů na Subaru a Mitsubishi - letošní vicemistr v ERC2 Vojta Štajf se svým STI jistě bude snažit na domácí soutěži, jejímž dlouhodobým partnerem je značka Subaru, vrátit Martinu Semerádovi loňskou porážku, Marcel Tuček zase prodlouží svou rekordmanskou šňůru v počtu startů na soutěži?

Seznam přihlášených ale obsahuje i další rychlé vozy různých kategorií. Zajímavostí může být i představení nové Toyoty GT86?CS kategorie R3, kterou přiveze ukázat Herman Gassner Jr.

XXI. TipCars Pražský Rallysprint zahájí technické přejímky na Strahově v pátek 27. listopadu odpoledne, závod samotný se odehraje v sobotu 28., do RZ1 vjede první soutěžák v 9:30. Přechody pro diváky se budou uzavírat v 9:00 hod a příchod od křižovatky Malovanka bude celodenní.

Zveme vás k návštěvě XXI. TipCars Pražského Rallysprintu.

Konrád Vopička
Press service XXI.TCPR

XXI.TipCars Pražský Rallysprint : Přípravy 21. ročníku se rozbíhají (TZ 01/2015)
10.9.2015

Začátek školního roku je vždy také začátkem finálních příprav pořadatelů na TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT. Pořadatelům se začínají scházet potřebná povolení a tak už plány 21.ročníku mohou získávat jasnější kontury.

Takže, i letošní ročník, který se pojede ve dnech 27.-28.11.2015, se po loňském návratu uskuteční hezky "doma" na Strahově. V přípravě je celkem pět rychlostních zkoušek o celkové délce 41km.

Tradiční RZ TipCars-okruh Strahov se pojede 3x, avšak oproti loňskému ročníku, po směru hodinových ručiček.

Závěrečné dvě RZ Subaru, budou každá měřit 1,5km a doznají určitých změn, ale pro diváky budou velice atraktivní.

Pořadatelé pevně věří, že diváci, kteří na Strahov letos zavítají, budou stejně disciplinovaní jako v loňském bezproblémovém roce a že i soutěžáci připraví divákům hezkou podívanou. A že i "kolečka" budou...

Konrád Vopička
Press service XXI.TCPR

Další tiskové zprávy

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint