Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2023 | Tiskové zprávy 2017

Velká česko-slovenská bitva o Prahu
22.11.2017

Kdo letos ovládne XXIII. TipCars Pražský Rallysprint, to se samozřejmě dozvíme až v sobotu 25.11.2017, mezi favority se stejně jako v minulých letech řadí hned několik českých a slovenských jezdců. Vše bude možno sledovat také streamovým přímým přenosem zde na webu.

Už víc jak dvacet let je TipCars Pražský Rallysprint spojen se závoděním v blízkosti strahovských stadiónů. Po krátkém působení v Chuchli se soutěž znovu vrátila na Strahov před třemi lety, a i letos se tam odehraje rozhodující část soutěže. Nahlédneme-li do výsledků oněch posledních tří ročníků, nejvyrovnanější byl hned ten v roce 2014. Tehdy oslavil své jubilejní desáté pražské prvenství Václav Pech, do méně než čtyřvteřinové ztráty za ním se však vešli druhý Jaroslav Melichárek, třetí Tomáš Kostka i čtvrtý Karel Trněný.

O rok později se už dočkal prvenství tehdejší slovenský šampión Melichárek, čímž se stal prvním a zatím jediným zahraničním vítězem pražského klání. Stříbrný Jan Dohnal tehdy smutnil nad zdržením na okruhu za jedním z pomalejších soupeřů, se třetí příčkou se předloni musel spokojit Tomáš Kostka. Tento moravský pilot si spravil chu? loni a mohl se v cíli radovat z vítězství, na stupních vítězů jej doplnili druhý Košičan Martin Koči a třetí Pražan Vojtěch Štajf, který v dramatickém finiši udolal mistra Slovenska Pavla Valouška, původem z Otrokovic.

Také letošní XXIII. TipCars Pražský Rallysprint bude mít své favority zejména mezi jezdci z bývalého Československa. Na startu bohužel ze zdravotních důvodů bude chybět nejčastější vítěz tohoto klání Václav Pech, nicméně jeho tým přichystal pro fanoušky překvapení ? na Strahově bude celé jeho servisní zázemí včetně špičkového vozu Ford Fiesta R5, spolujezdce Petra Uhla i dalších členů týmu. Lze očekávat, že budou mít možná na přátelské popovídání či na fotografie více času než tomu obvykle bývá na mistrovských závodech, fanoušci jsou proto srdečně zváni.

Hlavní hvězdou sobotního klání bude tentokrát Jan Dohnal, jenž jako první Středoevropan osedlá v rámci svého soukromého týmu letošní model vozu Ford Fiesta WRC 2017 a bude se snažit vylepšit své předloňské stříbrné umístění. S vozem stejného typu (ale staršího modelu) bude ale chtít navázat na předloňské vítězství také Jaroslav Melichárek, pro změnu starší škodovácká wéercéčka osedlají jeho krajan Martin Koči i Karel Trněný, který zavzpomíná na své přesně deset let staré pražské prvenství.

Se starším, ale špičkovým Focusem WRC se představí příbramský Josef Peták, o prvenství budou ale chtít usilovat také piloti moderní kategorie R5 ? i u nich se bude jednat zejména o středoevropské bitvy. Na startu budou loňští rivalové Vojtěch Štajf i Pavel Valoušek, který navíc letos obhájil titul u našich východních sousedů. Provázanost i rivalitu česko-slovenského rallysportu dokumentuje start Moravana Ondřeje Bisahy v barvách slovenském týmu, ale také opepření očekávané bitvy polským jezdcem Grzybem ? který už má na svém kontě jak prvenství ze slovenského šampionátu, tak také z poslední naší letošní mistrovské soutěži ze Vsetína?

Kdo si tedy letos odveze palmu vítězství, poputují vítězné poháry z XXIII. TipCars Pražského Rallysprintu do Čech, na Moravu, na Slovensko nebo dokonce do Polska? Dozvíme se to v sobotu a ještě jednou zopakujme, že kdo nebude mít možnost přijít osobně, může závod sledovat zde v přímém streamovém přenosu

Karel Špaček, media team

Ilustrační fotografie jsou z loňského ročníku, autorem je František Dušek.

V Praze se setká silná konkurence
19.11.2017

Seznam přihlášených na XXIII. TipCars Pražský Rallysprint je nabitý známými jmény, figuruje v něm osm vozů WRC a v součtu dokonce patnáct vozů kategorií R5 a S2000. Celé klání bude možné v sobotu 25.11.2017 sledovat také streamovým přímým přenosem na webových stránkách www.prazskyrallysprint.cz

XXIII. TipCars Pražský Rallysprint začne v sobotu 25.11. první rychlostní zkouškou o půl deváté ráno a už tato vložka otevře také streamový přímý přenos, který se bude vysílat z celého klání na stránkách www.prazskyrallysprint.cz Bude jej možné po registraci za malý poplatek sledovat z celé republiky i ze zahraničí a kromě záběrů z tratě se také ve studiu odehraje hned několik rozhovorů se zajímavými osobnosti české soutěžácké scény.

Startovní listina je letos opravdu nabitá. S vozy WRC několika generací se předvedou předloňský vítěz Jaroslav Melichárek, Karel Trněný i Jan Dohnal, ale po několikaleté pauze znovu také Josef Peták a premiérové i mladý slovenský jezdec Martin Koči, který loni v Praze obsadil stříbrnou příčku. Zatímco ?wéercéčka? jsou určená pro světový šampionát a u nás jsou spíše vzácností, vozy kategorií R5 a S2000 už mnoho sezón náš šampionát ovládají a středoevropští jezdci je dokážou bravurně vodit pro tratích rychlostních zkoušek. Hned tři naši jezdci se s nimi předvedou bezprostředně po svém návratu z Portugalska, kde úspěšně bojovali o přední příčky v letošní FIA European Rally Trophy. Nejlépe se dařilo Vojtěchu Štajfovi, který se stal vicemistrem tohoto šampionátu, s malým odstupem za ním se umístili také Antonín Tlus?ák a Ondřej Bisaha. Skvěle si s ?R-pětkou? umí poradit úřadující mistr Slovenska Pavel Valoušek, ale také vítěz českého Poháru 2+ i nedávného Setkání mistrů Martin Vlček. Z Polska přijede tamní loňský šampión Grzegorz Grzyb, ze Slovenska mj. nestor tamní rallyscény Igor Drotár.

Vozů kategorií WRC, R5 a S2000 bude na startu zkrátka tolik, že tu ani zdaleka nezvládneme vyjmenovat všechny jejich piloty. Alespoň zmínku si totiž určitě zaslouží též start nejrychlejšího českého pilota s vozem Subaru, Václava Kopáčka, se stejným vozem pojede i jediná žena za volantem Sandra Pokorná. Přehlédnout určitě nepůjde ani přítomnost tří vozů Porsche 997 GT3 v čele s rychlíkem Petrem Nešetřilem či nádherné historické vozy Mazda RX7 (voděný Marcelem Tučkem), Mercedes Benz 190E 2.3-16 (za volantem s Petrem Hustým) či BMW M3 (s Lubomírem Tenklem). Výčet závodníků je skutečně velmi pestrý a na Točné i Strahově (a také na streamu) jistě bude nač se v sobotu dívat!

Karel Špaček, media team

Raketa z M-Sportu míří do Prahy
6.11.2017

Už před pár týdny jsme odhalili, že XXIII. TipCars Pražský Rallysprint chystá znovu také klasickou rychlostní zkoušku, novinek bude ale letos mnohem více. V plánu pro sobotu 25.11.2017 je streamový přímý přenos ze všech rychlostních zkoušek, skvělé jsou i první zprávy o startovní listině.

Letošní světový šampionát v rally umožnil automobilkám nasadit zcela nové špičkové vozy, které jsou už na první pohled oproti starším modelům rychlejší a ´akčnější´. Nová technika přilákala k tratím spoustu diváků a sezóna byla jedna z nejzajímavějších v novodobé historii. Poprvé po 36 letech se navíc stal mistrem světa pilot vozu značky Ford. Konkrétně šlo o nový model Fordu Fiesta WRC, který ale fanoušci dosud mohli vidět v akci mimo soutěží světového šampionátu jen opravdu výjimečně.

Na TipCars Pražském Rallysprintu 2017 se ale diváci dočkají! Zatím sice neprozradíme, kdo bude kroutit volantem tohoto špičkového nástroje, můžeme ale prozradit, že půjde o špičkového jezdce, který navíc v současnosti jede na vítězné vlně. Fiesta modelu 2017 bude jedním z osmi vozů WRC, které by se měly na startu objevit, ještě více posádek by se mělo na startu objevit s technikou populární kategorie R5. Složení startovní listiny se stále ještě zpřesňuje, už teď je ale zaplněna mnoha domácími i zahraničními jezdci a je jasné, že kandidátů vítězství bude opravdu hodně.

Zkrátka letos nepřijdou ani fanoušci rallysportu, kteří nemají možnost zúčastnit se závodu přímo na místě. Mohou totiž XXIII. TipCars Pražský Rallysprint sledovat pomocí streamového přímého přenosu (ze všech rychlostních zkoušek) na stránkách www.prazskyrallysprint.cz. Nebude zcela zadarmo, přístupové kódy pro celodenní vysílání budou moci diváci získat za 75 Kč (včetně DPH). ?Přenos bude připravovat tým skutečně špičkových profesionálů, a jejich práce samozřejmě není zadarmo,? vysvětluje ředitel soutěže Petr Mihule a navazuje: ?Věřím, že to fanoušci pochopí a já naopak už teď vím, že se jim za přijatelnou částku otevře možnost sledovat velice kvalitní sportovní klání pro velkou část dne. Kromě komentovaného přenosu přímo z trati máme v plánu přizvat do přenosu i odborníky, kteří diváky seznámí i se zákulisím rallysportu. Určitě nás nečeká nudná sobota.? Zopakujme ještě jednou, že XXIII. TipCars Pražský Rallysprint se bude konat 25.11.2017 s tím, že v ranních hodinách čeká závodníky rychlostní zkouška Subaru Točná, od půl jedenácté se jich dočkají i fanoušci v okolí strahovského stadiónu. Další nové informace se stále objevují na stránkách www.prazskyrallysprint.cz, kde je možné se již teď registrovat pro sledování přímého přenosu.

Karel Špaček, media team

Ilustrační fotografie jsou z loňského ročníku, autorem je František Dušek.

XXIII. TipCars Pražský Rallysprint chystá pestré tratě
11.10.2017

Už od roku 1995 se na přelomu listopadu a prosince v Praze setkávají příznivci rychlých kol s mnoha hvězdami zejména rallysportu, ale i jiných disciplín motorsportu. TipCars Pražský Rallysprint se bude konat již po třiadvacáté, letos to bude v sobotu 25.11.2017. Chystá se i několik atraktivních změn.

Ani jsme se nenadáli a česká mistrovská soutěžácká sezóna je u konce. Za pár dní se v obchodech začne objevovat vánoční výzdoba, ještě před oním hektickým obdobím svátků ale fanoušky rallysportu čeká odlehčení od stresu a nervozity. Setkají se totiž na XXIII. TipCars Pražském Rallysprintu, který je sice prestižním sportovním kláním, zároveň ale nabízí i velkou diváckou šou. V letošním ročníku by ale i ona sportovní stopa měla být zase o stupínek zřetelnější. Co se chystá?

"Bereme naši akci samozřejmě nadále jako velkou šou pro diváky, letos jsme se však rozhodli vyjít o něco více vstříc i fanouškům standardních rally," říká ředitel závodu Petr Mihule a vysvětluje: "Vyslyšeli jsme jejich žehrání a po určité pauze se vracíme ke klasické rychlostní zkoušce. Má velice zajímavý a atraktivní charakter a já věřím, že se bude divákům líbit. Až po jejím zvládnutí se posádky přesunou na Strahov, kde je čekají dobře známé okruhy kolem stadiónu. Ty tentokrát budou probíhat postupně v obou směrech, naopak opouštíme krátkou závěrečnou rychlostní zkoušku."

Jaký tedy bude mít XXIII. TipCars Pražský Rallysprint program? V 8 hodin první závodníci odstartují ze Strahova a budou mít půlhodinu na to, aby se přesunuli do jižní části Prahy, kde je čekají postupně dva průjezdy onou klasickou rychlostní zkouškou s názvem Subaru Točná. Poté se vrátí na Strahov, kde na ně již bude připravena první okruhová erzeta. Do ní odstartují v 10.30 a i tentokrát je tato zkouška čeká dvakrát. Poté bude následovat pauza nezbytná k přestavění okruhu a na závěr se bude opět při dvou samostatných rychlostních zkouškách kroužit v opačném směru. Celkově tedy na závodníky čeká šest rychlostních zkoušek, ti nejlepší budou očekáváni na cílové rampě kolem 15.30.

Karel Špaček, media team

Ilustrační fotografie jsou z loňského ročníku, autorem je František Dušek.

Máme termín XXIII. ročníku Pražského Rallysprintu!
17.08.2016

Save the date! Kola 23. ročníku rallysprintu se začínají roztáčet. Všem se na vědomost dává, že máme stanovený termín na rok 2017 - v pátek 24.11. a sobotu 25.11. bude pražský Strahov a okolí opět ozvučeno burácením motorů, práskáním z výfuků, kvílením gum! Tešíme se!

Další tiskové zprávy

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint