Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2023 | Tiskové zprávy 2016

Tomáš Kostka vítězem XXII.TipCars Pražského Rallysprintu (TZ 04/2016)
2.12.2016

Na pražském Strahově se odjela automobilová soutěž, kterou sledovaly tisíce fanoušků motorsportu.

Pražský Strahov a okolí Velkého Strahovského stadionu a patřilo tuto sobotu rychlým vozům z rally a špičkovým posádkám z České republiky i zahraničí. V Praze se totiž uskutečnil již dvaadvacátý ročník tradičního Pražského Rallysprintu. Tisícovkám diváků, kteří sledovali zápolení české rally špičky, přálo počasí a dovolilo jim tak vychutnat si atmosféru jednoho z posledních motoristických podniků sezony 2016, stejně jako tisícovkám diváků, kteří sledovali online přenos z rychlostních zkoušek na internetu.

Po velkém souboji se nakonec z vítězství ve XXII. TipCars Pražském Rallysprintu mohla radovat posádka Tomáš Kostka ? Ladislav Kučera s Fordem Focus WRC, kteří sváděli velký souboj s Janem Dohnalem navigovaným Jaroslavem Křapkou, také s Fordem Focus WRC. Dohnal ale nakonec při jedné z okruhových rychlostních zkoušek obkroužil o jedno kolo méně a Kostka měl cestu k vítězství volnou. Druhé místo na XXII. TipCars Pražském Rallysprintu je velmi dobrým výsledkem slovensko ? české posádky Martin Koči ? Lukáš Kostka, kteří startovali s Fordem Fiesta R5. Třetí místo v silné konkurenci vybojovala posádka Vojtěch Štajf ? Karel Janeček se Škodou Fabia R5, kdy motoristický novinář Vojtěch Štajf vyrovnal svůj nejlepší výsledek na Pražském Rallysprintu, kterým bylo dosud třetí místo. Za volantem nejrychlejšího produkčního vozu seděl Martin Semerád navigovaný Bogdanem Kondziolkou a nejrychlejší vůz s pohonem přední nápravy okolo Strahova vodila posádka Jakub Rejlek ? Tomáš Hauptvogel, kteří závodili s Citroënem DS3 R3T.

Závěr samotného XXII. TipCars Pražského Rallysprintu byl ovlivněn úrazem jednoho z diváků, který díky neopatrnosti spadl z ochozu stadionu, který nebyl určený jako místo pro diváky. Tato nehoda neměla žádnou příčinu v probíhající automobilové soutěži, ale zásah záchranářů na místě si vynutil zrušení poslední rychlostní zkoušky a výsledky se tak započítávaly po odjetí čtyř rychlostních zkoušek.

XXII. TipCars Pražský Rallysprint - PR

XXII. TipCars Pražský Rallysprint startuje (TZ 03/2016)
1.12.2016

V sobotu 3. prosince odstartuje v Praze na Strahově XXII. TipCars Pražský Rallysprint, jediná opravdová rally v hlavním městě.

Už jen hodiny zbývají do startu dvaadvacátého ročníku TipCars Pražského Rallysprintu, který divákům nabídne skvělou motoristickou show nedaleko centra hlavního města, kam v těchto dnech míří davy turistů vychutnat si poklidnou vánoční atmosféru. Atmosféra o něco více dramatičtější a více prosycená adrenalinem a vůní spáleného benzínu bude pro motoristické příznivce k nasávání na pražském Strahově v sobotu 3. prosince od 9:15, kdy přes startovní rampu přejede posádka se startovním číslem jedna na dveřích. Celkem čeká na diváky 5 rychlostních zkoušek, které se všechny odehrávají v bezprostřední blízkosti servisní zóny, umístěné mezi strahovskými stadiony. Diváci uvidí celkem 3 okruhové rychlostní zkoušky s názvem TipCars Strahov a dvě krátké divácké speciálky s názvem SUBARU Nový LEVORG, které XXII. TipCars Pražský Rallysprint uzavřou. Rychlostní zkoušky navazují jedna na druhou v krátkém sledu a diváky na Strahově tak čeká prakticky nekončící proud motoristické zábavy. Pro návštěvníky je připraveno velké množství diváckých zón, kde mohou bezpečně sledovat tuto ojedinělou rally přímo v centru Prahy. Připomeňme, že přes tra? rychlostní zkoušky bude organizováno několik pořadatelem řízených přechodů, a všude jinde bude divákům přísně zakázáno přebíhat přes tra? rychlostní zkoušky a nebo se zdržovat v místech, která nejsou označená jako divácká. Na bezpečnost diváků bude kromě desítek pořadatelů dbát i množství příslušníků Policie ČR, kteří se nebudou zdráhat zasáhnout proti neukázněným divákům, případně si u ředitele rally vynutit přerušení soutěže. Prosíme, dbejte o svou bezpečnost a seznamte se s bezpečnostními pokyny, cenami vstupenek a s dalšími informacemi o XXII. TipCars Pražském Rallysprintu zde na webu. Děti do 15 let v doprovodu rodičů a osoby se zdravotním postižením mají vstup zdarma.

Diváci se letos mohou těšit na velmi kvalitní startovní pole, jemuž vévodí celkem 10 vozů kategorie WRC, či 12 speciálů R5 a S2000 a další atraktivní soutěžní automobily. Mezi největší lákadla XXII. TipCars Pražského Rallysprintu patří účast loňských vítězů Jaroslava a Erika Melichárkových s Fordem Fiesta WRC či několikanásobného vítěze Pražského Rallysprintu Václava Pecha jun. s Petrem Uhlem, kteří se budou loučit s vozem Porsche 997 GT3. O stupně vítězů a o přízeň diváků budou jistě bojovat i Tomáš Kostka nebo Jan Dohnal s Jaroslavem Křapkou s Fordem Focus WRC, nebo slovenský mistr republiky Pavel Valoušek či nejrychlejší český motoristický novinář Vojtěch Štajf v posádce s Karlem Janečkem se Škodou Fabia R5. Velmi rychlý junior a český vicemistr v rally Jan Černý netradičně diváky potěší jízdou ve Škodě Octavia WRC a pozadu určitě nebudou chtít ve výsledcích zůstat ani polský šampion Grzegorz Grzyb či nejrychlejší muž v Rallysprint sérii Martin Vlček, kteří oba usednou do Fordu Fiesta R5. Přidejme si k tomu množství atraktivních čtyřkolek s početným zastoupením značky Subaru, rychlé dvoukolky a nebo divácky oblíbené a atraktivní historické automobily, které nešetří vděčnými smyky. XXII. TipCars Pražský Rallysprint ukáže v technice i v jezdeckém obsazení výběr toho nejlepšího, co aktuálně český rallysport nabízí.

XXII. TipCars Pražský Rallysprint - PR

XXII. TipCars Pražský Rallysprint startuje už příští týden (TZ 02/2016)
25.11.2016

První prosincovou sobotu, přesně 3. prosince 2016, se v ulicích pražské městské části Strahov rozezní motory soutěžních automobilů při XXII. TipCars Pražském Rallysprintu. Tato dnes již tradiční motoristická akce je ojedinělou možností, jak vidět soutěžní automobily a špičkové závodníky z České republiky i zahraničí v akci kousek od centra hlavního města a jen na dohled od Pražského hradu. Rallyoví fanoušci dobře vědí, že XXII. TipCars Pražský Rallysprint je na jedné straně tvrdý závod, kde jde o vteřiny, ale současně je zde možné zažít velkou motoristickou show, ve kterou tuto akci každoročně promění množství posádek ve startovním poli. Každoročně se zde ve špičkových soutěžních automobilech vedle těch nejrychlejších rally jezdců představí také nějaké známé tváře veřejného života, či ze showbyznysu, a letos tomu nebude jinak.

V letošním roce se pořadatelům podařilo sestavit hodně atraktivní seznam přihlášených posádek a najdeme v něm celkem osm vozů specifikace WRC, kde se za volanty objeví například soutěžní jezdci jako je Jan Dohnal, Jaroslav Melichárek, Tomáš Kostka, či Jaromír Tomaštík. Na startu by nemělo chybět ani 14 speciálů kategorie R5 nebo S2000 například s Pavlem Valouškem, Vojtěchem Štajfem, Mathiasem Kahlem, Martinem Koči, Martinem Vlčkem, či Grzegorzem Grzybem za volantem. Následovat bude množství silných produkčních čtyřkolek Subaru, které osedlají jezdci Václav Kopáček, Lumír Firla, Petr Kačírek nebo Jaroslav Szeja. Pro diváky na českých soutěžích je letos jedním z největších lákadel start posádky Václav Pech jun. ? Petr Uhel s atraktivním Porsche 997 GT3 a my můžeme potvrdit, že tato oblíbená dvojice sedminásobných mistrů ČR v rally nebude v Praze chybět stejně jako další dvě Porsche 997 GT3. Správné fanoušky ale zahřejí u srdce také pěkné historické soutěžní automobily a jistě i dvoukolky s předním či zadním náhonem. Aktuálně je přihlášeno celkem 63 posádek, což se blíží maximální propustnosti tratě XXII. TipCars Pražského Rallysprintu.

Diváci ale letos na pražském Strahově zažijí i několik novinek, a jednou z nich budou upravené rychlostní zkoušky. Těch bude celkem 5 a všechny jsou situované do bezprostřední blízkosti servisní zóny, která se tradičně nachází mezi velkým Strahovským stadionem a stadionem Evžena Rošického. První tři rychlostní zkoušky tvoří okruhový test TipCars Strahov, který doznal jen kosmetických změn oproti předchozím letům. Upraveno bylo například divácké místo u NH caru a cíl rychlostní zkoušky je nově mezi stadiony Přátelství a Evžena Rošického. Nově zde vzniklo několik diváckých míst. Rychlostní zkoušky SUBARU Nový LEVORG 4 a 5 tvoří také známé části erzet, které se jezdily v minulosti. Bude je ale propojovat nový úsek, který nabídne nové velké divácké místo. Cíl rychlostní zkoušky bude přímo na okraji servisní zóny. Na všech rychlostních zkouškách XXII. TipCars Pražského Rallysprintu budou pořadatelé důsledně dbát o dodržování bezpečnosti diváků, kteří budou směřováni výhradně do diváckých míst, kterých letos bude více, než v minulosti.

XXII. TipCars Pražský Rallysprint startuje v sobotu 3. prosince v 9:15 ráno, kdy první soutěžní automobil přejede přes startovní rampu přímo v servisní zóně, a cíl je plánován na 15:15. Všechny rychlostní zkoušky na sebe navazují zhruba v hodinových rozestupech a program XXII. TipCars Pražského Rallysprintu je tedy velmi našlapaný motorsportem, adrenalinem a pořádnou show.

Všechny podstatné informace, včetně časového harmonogramu, map rychlostních zkoušek, či informací o vstupném a seznam přihlášených posádek, najdete na na jednotlivých podstránkách našeho webu.

XXII. ročník Pražského Rallysprintu opět na Strahově ? sobota 3.12.2016! (TZ 01/2016)
02.08.2016

Klub MPA Motorsport v ČR má rozhodující souhlas k uspořádání populárního automobilového závodu XXII.TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT a opět "doma" na Strahově.

Proto se už teď mohou diváci těšit na sobotu 3.12.2016, tedy tradiční "mikulášský termín", kdy se představí v pěti RZ 50 posádek na legendární trati v centru hlavního města. A pořadatelé už se také těší a začínají roztáčet kola soutěže!

Konrád Vopička
Tiskový mluvčí XXII.TCPR

Další tiskové zprávy

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint